Ar esate susidūrę su kokybės imitacija?
Image by Jakub Dziubak

Ar esate ką nors girdėję apie kokybės imitaciją? Jei bandysite googlinti, pažadu, nieko gero nerasite. Aš apie kitokią imitaciją. Kai atliekamas bet koks veiksmas, kuriam neskiriama laiko apgalvoti – kodėl ir kam? Imitacijos formų sutinku visokių. Namie, su nemeile paruošta šeimai vakarienė. Paviršutiniškas pokalbis su draugu, kai tau terūpi papasakoti apie save, o ne išgirsti kitą. Darbų aptarimas su kolegomis, kurio metu pradedi brausinti telefoną, sulyg baigiasi eteris pasisakyti. Komandiruotė, į kurią vyksti iš reikalo, nes reikia parodyti dėmesį kolegoms. Bet koks, apie nieką parašytas straipsnis.


Daug visokių situacijų, kuriose negali nedalyvauti, bet neturi laiko pasigilinti, įsiklausyti, ir nori, kad jos greičiau pasibaigtų, nes pakeliui pametei tikslą, pavargai ir nebeturi jėgų savęs paklausti – kam tai darai? Ką papasakosi susitikime kolegoms, ko jie dar nežinojo? Kokią knygą ir kodėl rekomenduosi paskaityti savo naujai atrastam draugui? Kodėl organizuoji valandos trukmės susitikimus darbe, jei nežinai tikslo, kurį nori pasiekti?


Taip ir gyvename, save apgaudinėdami, kad esame ekspertai, kuriam vis naujus projektus, o kai kas nors paklausia apie pokytį, kurį padarei, žiūrėk ir vėl kuri debesį. Renginys, kuriame nieko naujo nesužinojo 80 proc. dalyvių lūžta nuo aplodismentų. Filmas, kurio režisierius aiškiai negalvojo apie žiūrovą, gauna kažkokį apdovanojimą, o tu irgi iš paskos, paskui masę šlovini filmą, nes nepatogu ir nemadinga eiti prieš srovę. 


Štai pranešėjas užlipo ant senos pakalbėti apie naujausius "trendus" baigia pranešimą - “kaip iš tikrųjų viskas bus, ateitis parodys”. Kitas pašnekovas kalba apie alkoholio žalą, bet pabaigoje, būtinai priduria, jog nesako, kad reikia alkoholio atsisakyti. Kodėl nereikia, juk tai žalinga? Neturėti tvirtos nuomonės paprasčiau, nes tuomet gali pasiteisinti, pasakęs, kad yra ir kitoks požiūris. - “Aš juk nesakau, kad mano įžvalgos yra neginčyjamos”. Klausimas tada – "O kodėl tuomet iš vis ką nors sakai, jei žinai vidutiniškai ir net padoriai negali pagrįsti savo pozicijos?" Ar ieškojai informacijos kur nors kitur nei Google? Kad bus kažkaip ir aš galiu papasakoti, tačiau nepasakoju, nes tvirtai žinau, kad nieko gero apie sveiką gyvenimo būdą nesuprantu. 


Taip atsiranda vidutinė nuomonė, vidutinė pozicija, vidutinis pelnas, vidutiniai rezultatai, vidutinė santuoka, vidutinė draugystė, vidutinis drungnas gyvenimas. Kada vidutiniškai tapo nauja norma? 🤔