Vartotojų pirkimo įpročiai. Ar lengva perkelti juos į skaitmeninę erdvę?

Per daugiau nei du mėnesius socialiniai tinklai virto milžinišku įvairių prekių ir paslaugų prekybos centru. Iš kailio neriasi visi – šokėjai, treneriai, menininkai, būrėjai, maisto gamintojai, statybininkai, meditatoriai ir įvairių sričių konsultantai. Suprantama, kad staiga prireikė per labai trumpą laiką perkelti savo produktą į skaitmeninę erdvę ir tiems, kurie jau prieš kurį laiką ruošėsi daugiakanalei prekybai, visai sėkmingai tai pavyko padaryti. O kas toliau? Ar paslaugos ar prekės perkėlimas į socialinius tinklus arba greitai sukurta e-komercijos platforma automatiškai generuos pardavimus?

Image by Jakub Dziubak

Sprendimas ką samdyti „freelancerį” ar agentūrą ateis vėliau?

Vis dažniau pasigirsta diskusija, ką geriau samdyti – komunikacijos „freelancerį” ar agentūrą? Tai yra amžina dilema, kurią sprendžiantys klientai yra teisūs rinkdamiesi tiek vieną, tiek kitą variantą. Tiesiog šį klausimą reikėtų formuluoti visai kitaip. 

Image by Jakub Dziubak

Pandemijos influenceriai – ar jau atradote juos savo įmonės viduje?

Influencerių rinkodara vis dažniau pasitelkiama didinti prekės ženklo, produkto ar paslaugos žinomumą. Kartais nesusimąstome, kad įmonės viduje taip pat yra influencerių, kurie gali svariai prisidėti prie nuomonės apie įmonę formavimo. O kodėl vidiniai influenceriai ypatingai svarbūs krizės metu?

Image by Jakub Dziubak

Kaip kurti savo identitetą socialiniuose tinkluose?

Bene karščiausia tema šiandien – kaip tapti populiariu socialiniuose tinkluose ir iš to gauti naudos. O nauda taip pat skirstoma į tai, ar gausi dovanų iš rėmėjų, ar tai bus atlyginta finansiškai. Tačiau vien tik įkelti nuotrauką į savo profilį populiarumui neužtenka. Taigi, ką reikia daryti, kad patrauktum auditorijos dėmesį? Kaip sužinoti, ką įdomaus gali papasakoti apie save ar apie savo produktą, pasakoja Aurelija Šilinskaitė – „4noons-360“ rinkodaros ir komunikacijos agentūros partnerė ir strategė, startuolio „Aichom“ bendraįkūrėja bei vasario 29 d. vykusios „Išdrįsk pradėti" konferencijos lektorė.

Image by Jakub Dziubak

Darbdavio įvaizdis – nuo pirmo pasimatymo iki skyrybų

Man labai patinka profesoriaus Edward E. Lawler mintis, kad darbdavio įvaizdis pats savaime yra neapčiuopiamas, tačiau prie jo formavimo prisideda daugybė apčiuopiamų veiksmų. Galvojant apie pliką teoriją, darbdavio įvaizdis yra viskas apie tai, kaip darbuotojas jaučiasi rinkdamasis potencialų darbdavį, pasirinkęs ir palikdamas jį.

Image by Jakub Dziubak

Vidinė įmonės komunikacija – kas atsakingas?

Džiugu matyti, kad kuo toliau, tuo daugiau įmonių skiria didžiulį dėmesį ne tik išoriniam savo identiteto kūrimui, bet taip pat ir vidinei komunikacijai. Pastarosios vaidmuo mano manymu yra toks didelis, kad kelios vidinės komunikacijos klaidos gali per kelias minutes sugriauti kelių mėnesių didelės komandos darbą ir paleisti vėjais investuotas šimtatūkstantines rinkodarai skirtas sumas. 

Image by Jakub Dziubak

Ar esate susidūrę su kokybės imitacija?

Ar esate ką nors girdėję apie kokybės imitaciją? Jei bandysite googlinti, pažadu, nieko gero nerasite. Aš apie kitokią imitaciją. Kai atliekamas bet koks veiksmas, kuriam neskiriama laiko apgalvoti - Kodėl ir kam? Imitacijos formų sutinku visokių. Namie, su nemeile paruošta šeimai vakarienė. Paviršutiniškas pokalbis su draugu, kai tau terūpi papasakoti apie save, o ne išgirsti kitą. Darbų aptarimas su kolegomis, kurio metu pradedi brausini telefoną, sulyg baigiasi eteris pasisakyti. Komandiruotė, į kurią vyksti iš reikalo, nes reikia parodyti dėmesį kolegoms. Bet koks, apie nieką parašytas straipsnis.

Image by Jakub Dziubak

Kada ir kodėl mes nustojome vieni kitų klausytis?

Kalba yra skirta tam, kad mes vienas kitą suprastume. Kad susitartume ir sužinotume daugiau apie tai, kas reikalinga išlikti liūto nesuvalgytam. Homo sapiens žmonijos rūšis išliko tik dėl gebėjimo perduoti vieni kitiems žodžiu informaciją apie pavojų. Kalbėjimasis leido suprasti, kuo gali pasitikėti, kuo ne. Šiandien, kai išlikti šioje planetoje ne taip sudėtinga ir liūtas už durų netyko, bendravimas ima vis dažniau atlikti kitokią funkciją. Kas nutiks, kai Siri taps protingesnė ir duos tai, ko šiandien mums trūksta? Kas nutiks kai dirbtinis intelektas patenkins mūsų poreikį būti išklausytiems ir patenkins mūsų ego?

Image by Jakub Dziubak

Kaip emocija gali sugriauti santykius?

Gali būti, kad žmogus nežino ko nori. Gali būti, kad pagailėjo ant "brandbooko”. Gali būti, kad nežinojo kaip suformuluoti tikslą, todėl agentūrai sunku pataikyti į “skonį”. Gali būti, kad tiesiog jam nebepatinka su tais žmonėmis dirbti, o gal niekada ir nepatiko.

Pirmas tris problemas galima išspręsti, tačiau jei klientui nebepatinka dirbti su partneriais gali būti, kad situcijos nebepataisysi ir versta skirstytis savo keliais.

Image by Jakub Dziubak